Szukaj schroniska
Miasto:
Region:
Logowanie
"Azyl" Schronisko Dla Psów Beata Kowalczyk
Adres:
ul. Cicha 10
Cieszyn
śląskie
Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku: 8.00 – 16.00

w soboty: 8.00 - 13.00
Kontakt:
tel. 33 851 55 11
fax.33 851 55 11
psy@schronisko.cieszyn.pl
strona www
* Podana lokalizacja jest tylko orientacyjna, szczególnie w przypadku mniejszych miejscowości
Powiększ mapę  powiększ mapę
Opis:

Prywatne Schronisko „Azyl” w Cieszynie jest prowadzone przez Beatę i Mieczysława Kowalczyk. Psy przyjmowane są do schroniska z gmin powiatu cieszyńskiego, które podpisały ze schroniskiem umowy. Zabieramy pieski bezdomne, błąkajace się po terenie, po uprzednim zgłoszeniu nam interwencji przez Policję, Straż Miejską lub Urząd Gminy.

Nasze schronisko zostało utworzone około 30 lat temu. Przekształcone z gospodarstwa rolnego przejętego po śmierci właścicieli przez miasto tworzyło w tamtym okresie „przetrzymalnię” zwierząt. Z czasem miejsce to przekształciło się w niewielkie schronisko dla zwierząt, z kilkunastoma boksami, aby w niedługim czasie stać się miejscem schronienia dla ponad 100 psów. W sierpniu 2009 roku schronisko w postępowaniu przetargowym zostało sprzedane przez Miasto Cieszyn i przeszło w ręce prywatne. Obecnie mamy około 100 miejsc dla naszych podopiecznych. Niestety zwierząt ciągle przybywa i aktualnie mamy ich ponad 140. Z tego powodu musieliśmy zrezygnować z prowadzenia hotelu dla psów i przeznaczyć miejsca dla nowych bezdomnych i opuszczonych psiaków. We wrześniu 2009 roku rozpoczęliśmy remont schroniska, który zapewne potrwa kilka lat. Do tej pory w schronisku stanęło 14 nowych kojców, wymienilismy też wszystkie stare budy na nowe, duże i ciepłe. Przed nami remont budynków, w których znajdują się boksy dla psów, są stare i w katastrofalnym stanie Staramy się polepszać los zwierząt mieszkających w naszym schronisku. Nikt i nic jednak nie zastąpi im ciepłego domu i bliskiego człowieka przy boku. Dlatego też gorąco zachęcamy do adopcji psów z naszego schroniska.
Opinie:

Zachęcamy do dodania swojej opinii, aby pomóc innym w wyborze właściwej placówki dla swojego pupila.

Autor:
E-mail:
Opinia:
Kod z obrazka:   

Publikowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników tej strony. Właściciel serwisu www.KotyPsy.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Dźwięki kota
Ogólnopolski Katalog Schronisk dla zwierzątwypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Koci słuch jest niezwykle czuły. Pozwala mu to słyszeć dźwięki o dwie oktawy wyższe niż słyszy człowiek. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
co tu jest?
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
21 użytkowników online