Szukaj schroniska
Miasto:
Region:
Logowanie
"Blamir" Schronisko Dla Psów Mirosław Blacha
Adres:
ul. Włodawska 23 a
Chełm
lubelskie

Kontakt:
tel. 82 563 06 73
strona www
* Podana lokalizacja jest tylko orientacyjna, szczególnie w przypadku mniejszych miejscowości
Powiększ mapę  powiększ mapę
Opis:

Schronisko dla bezdomnych zwierząt istnieje w Chełmie od lat 60-tych. Utrzymuje się z funduszy otrzymanych z UM oraz sponsorów okazujących dobre serce dla naszych przyjaciół. Do „miasteczka zwierząt” trafiają najczęściej psy, biegające po osiedlach, często głodne i przestraszone, złapane dzięki zgłoszeniom mieszkańców. Bywa też, że właściciele oddają swoich podopiecznych z różnych powodów.

Zwierzęta mają dobre warunki w schronisku. Większość psów ma swoje budy, miskę na jedzenie i wodę oraz fachową opiekę. W boksach znajdują się średnio 3-4 psy, ale są też takie które mają własną budę. Obecnie w schronisku mieszka ok. 70 zwierząt. Cieszącym zjawiskiem jest fakt, że rocznie do adopcji oddawanych jest ok. 300 psów.

W dużym stopniu przyczynia się do tego administrator placówki Pan Mirosław Blacha oraz jego współpracownicy, którzy wkładają mnóstwo serca i zaangażowania, by bezdomność i samotność tych zwierząt była jak najmniej uciążliwa i przykra. Wdzięczność za opiekę okazywana jest przez czworonogi, gdy tylko któryś z opiekunów ukazuje się w polu widzenia.

Wszystkie psy wyglądają zdrowo, tylko przepełnione smutkiem i tęsknotą oczy, świadczą o bólu, jakim zadał im człowiek.

Opieką zdrowotną na stałe zajmuje się lekarz weterynarii. Psy szczepione są przeciw wściekliźnie oraz badane na wypadek innych chorób. Trzeba wiedzieć, że psy, które znalazły się w schronisku wskutek swojej agresywności nie są usypiane, ale zapewnia się im dożywotnie miejsce.

Każdy mieszkaniec „psiego miasteczka” zaraz po przywiezieniu poddawany jest 14 -dniowej kwarantannie. Obserwowany jest pod kątem stopnia agresji oraz występowania różnych chorób. W schronisku przy ul. Włodawskiej psy zaliczane do ras agresywnych są bardziej zagubione niż złowrogo nastawione do człowieka. Należy jednak pamiętać, że jeśli decydujemy się na adopcję takiego przyjaciela, należy najpierw uzyskać zezwolenie z Urzędu Miasta. Jest to dokument niezbędny w procesie adopcji psów zaliczanych do ras agresywnych.

Ośrodek nie prowadzi tzw. hotelu dla zwierząt i – niestety – nie można w nim umieszczać kotów. Najbliższą miejscowością, w której znajduje się schronisko dla kotów jest Lublin
Opinie:

Zachęcamy do dodania swojej opinii, aby pomóc innym w wyborze właściwej placówki dla swojego pupila.

Autor:
E-mail:
Opinia:
Kod z obrazka:   

Publikowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników tej strony. Właściciel serwisu www.KotyPsy.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Dźwięki kota
Ogólnopolski Katalog Schronisk dla zwierząt

Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Koci słuch jest niezwykle czuły. Pozwala mu to słyszeć dźwięki o dwie oktawy wyższe niż słyszy człowiek. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
nie było spalonego!
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
29 użytkowników online