Szukaj schroniska
Miasto:
Region:
Logowanie
Schronisko Dla Zwierząt
Adres:
tel. 74 842 42 23
Wałbrzych
dolnośląskie
Godziny otwarcia:
w okresie letnim:
w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 16:00
w niedziele od godz 10:00 do godz 14:00

w okresie zimowym:
w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 16:00
w niedziele od godz 10:00 do godz 13:00

Schronisko w godz. 13.00 do 15.00 jest zamknięte z powodu karmienia zwierzat.
Kontakt:
tel. 74 842 42 23
biuro@schronisko.walbrzych.pl
strona www
* Podana lokalizacja jest tylko orientacyjna, szczególnie w przypadku mniejszych miejscowości
Powiększ mapę  powiększ mapę
Opis:

Nasze Schronisko istnieje od lat siedemdziesiątych. W roku 1982 stało się zakładem budżetowym Gminy Wałbrzych, a dziesięć lat później - jednostką budżetową. Naszymi podopiecznymi są głównie psy, kotów jest zdecydowanie mniej. Warunki, jakie możemy im zapewnić, są różne, co widać też na zdjęciach. Dysponujemy 34 boksami (w 6 z nich zwierzęta przechodzą kwarantannę), 4 domkami oraz pomieszczeniem dla kotów i izolatką.

W Schronisku na stałe zatrudnionych jest 9 osób. Siedmioro Pracowników zajmuje się bezpośrednio zwierzętami. Często pomagają nam również bezrobotni w ramach robót publicznych zatrudniani w porozumieniu z Urzędem Pracy. Dysponujemy własnym transportem oraz sprzętem specjalistycznym do łapania i przewozu zwierząt.
Schronisko posiada również swoją kuchnię, w której przygotowywane są gotowane posiłki dla psów (koty dostają suchą karmę). Kuchnia wyposażona jest w nowo zakupione kotły i chłodnię do przechowywania karmy.

Na miejscu brak jest weterynarza, ale nasze Schronisko objęte jest - w ramach umowy z Lecznicą - stałym nadzorem weterynaryjnym, co oznacza, że w razie potrzeby lekarz przyjeżdża do nas albo my jedziemy do lecznicy. Zwierzęta chore lub podejrzane o chorobę przebywają w izolatce.

Wyodrębnione są również boksy przeznaczone na kwarantannę.

Od roku 2006 w Schronisku trwają prace naprawczo - modernizacyjne zmierzające do polepszenia warunków bytowych dla przebywających w nim zwierząt. W boksach dla psów odnawiane są betonowe posadzki, które uległy zniszczeniu , szczególnie w czasie ubiegłorocznej srogiej zimy. W całości wymienione zostało zadaszenie 34 boksów, a ich ściany boczne uszczelnione płytami z przezroczystego materiału z możliwością ich demontażu w okresie letnim. Nowe budy dla psów mają ocieplane ściany oraz uchylne zadaszenie, co ułatwia ich bieżące sprzątanie i odkażanie.

Schronisko działa zgodnie z regulaminem organizacyjnym. Celem działalności jest zapewnienie ochrony i opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Zwierzęta przebywaja w schronisku bez ustalonego limitu czasowego.
Opinie:

Zachęcamy do dodania swojej opinii, aby pomóc innym w wyborze właściwej placówki dla swojego pupila.

Autor:
E-mail:
Opinia:
Kod z obrazka:   

Publikowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników tej strony. Właściciel serwisu www.KotyPsy.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Dźwięki kota
Ogólnopolski Katalog Schronisk dla zwierząt

Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Można odgadnąć nastrój kota patrząc w jego oczy. Przestraszony lub podekscytowany kot ma duże i okrągłe źrenice. U zdenerwowanego kota źrenice są zwężone. Rozmiar źrenicy zależy w równym stopniu od emocji, co od natężenia światła. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
nie było spalonego!
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
16 użytkowników online