Szukaj schroniska
Miasto:
Region:
Logowanie
Schronisko Dla Zwierząt
Adres:
tel. 74 842 42 23
Wałbrzych
dolnośląskie
Godziny otwarcia:
w okresie letnim:
w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 16:00
w niedziele od godz 10:00 do godz 14:00

w okresie zimowym:
w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 16:00
w niedziele od godz 10:00 do godz 13:00

Schronisko w godz. 13.00 do 15.00 jest zamknięte z powodu karmienia zwierzat.
Kontakt:
tel. 74 842 42 23
biuro@schronisko.walbrzych.pl
strona www
* Podana lokalizacja jest tylko orientacyjna, szczególnie w przypadku mniejszych miejscowości
Powiększ mapę  powiększ mapę
Opis:

Nasze Schronisko istnieje od lat siedemdziesiątych. W roku 1982 stało się zakładem budżetowym Gminy Wałbrzych, a dziesięć lat później - jednostką budżetową. Naszymi podopiecznymi są głównie psy, kotów jest zdecydowanie mniej. Warunki, jakie możemy im zapewnić, są różne, co widać też na zdjęciach. Dysponujemy 34 boksami (w 6 z nich zwierzęta przechodzą kwarantannę), 4 domkami oraz pomieszczeniem dla kotów i izolatką.

W Schronisku na stałe zatrudnionych jest 9 osób. Siedmioro Pracowników zajmuje się bezpośrednio zwierzętami. Często pomagają nam również bezrobotni w ramach robót publicznych zatrudniani w porozumieniu z Urzędem Pracy. Dysponujemy własnym transportem oraz sprzętem specjalistycznym do łapania i przewozu zwierząt.
Schronisko posiada również swoją kuchnię, w której przygotowywane są gotowane posiłki dla psów (koty dostają suchą karmę). Kuchnia wyposażona jest w nowo zakupione kotły i chłodnię do przechowywania karmy.

Na miejscu brak jest weterynarza, ale nasze Schronisko objęte jest - w ramach umowy z Lecznicą - stałym nadzorem weterynaryjnym, co oznacza, że w razie potrzeby lekarz przyjeżdża do nas albo my jedziemy do lecznicy. Zwierzęta chore lub podejrzane o chorobę przebywają w izolatce.

Wyodrębnione są również boksy przeznaczone na kwarantannę.

Od roku 2006 w Schronisku trwają prace naprawczo - modernizacyjne zmierzające do polepszenia warunków bytowych dla przebywających w nim zwierząt. W boksach dla psów odnawiane są betonowe posadzki, które uległy zniszczeniu , szczególnie w czasie ubiegłorocznej srogiej zimy. W całości wymienione zostało zadaszenie 34 boksów, a ich ściany boczne uszczelnione płytami z przezroczystego materiału z możliwością ich demontażu w okresie letnim. Nowe budy dla psów mają ocieplane ściany oraz uchylne zadaszenie, co ułatwia ich bieżące sprzątanie i odkażanie.

Schronisko działa zgodnie z regulaminem organizacyjnym. Celem działalności jest zapewnienie ochrony i opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Zwierzęta przebywaja w schronisku bez ustalonego limitu czasowego.
Opinie:

Zachęcamy do dodania swojej opinii, aby pomóc innym w wyborze właściwej placówki dla swojego pupila.

Autor:
E-mail:
Opinia:
Kod z obrazka:   

Publikowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników tej strony. Właściciel serwisu www.KotyPsy.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Dźwięki kota
Ogólnopolski Katalog Schronisk dla zwierzątwypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Napoleon I bał sie kotów. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
Długi czy szeroki?
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
13 użytkowników online