Szukaj schroniska
Miasto:
Region:
Logowanie
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
Adres:
ul. Prosta 3
Celestynów
mazowieckie
Godziny otwarcia:
poniedziałek - sobota
od 9:00 do 15:00
niedziela i święta
od 9:00 do 14:00
Kontakt:
tel. 22 789 70 61
celestynow@toz.pl
strona www
* Podana lokalizacja jest tylko orientacyjna, szczególnie w przypadku mniejszych miejscowości
Powiększ mapę  powiększ mapę
Opis:

Jesteśmy placówką istniejącą dzięki darom wszystkich tych, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Idea społecznego schroniska, w którym zwierzęta dożywałyby spokojnej starości powstała z chwilą, gdy Pani Plechcińska ofiarowała na ten cel swój dom wraz z terenem o powierzchni blisko 3ha.

Jej wola została spełniona w pełni przed dziesięcioma laty. Cały majątek służy zwierzętom. W boksach, we wnętrzu domu i w luzem stojących budach znajduje schronienie blisko 900 psów i 28 kotów- w wydzielonych pomieszczeniach z wybiegami. Większość z nich, to zwierzęta zabłąkane, porzucone.


Trafiają do nas w różny sposób. Część przywożą znalazcy nie mający warunków do trzymania zwierząt, część ratujemy sami odpowiadając na alarmy społeczeństwa. Zdarzają się też przypadki oddawania zwierząt przez właściciela. Wszystkie znajdują u nas opiekę. Leczone, żywione, wracają do zdrowia, po na ogół bardzo ciężkich przejściach. Każde zwierze ma szansę trafienia do nowego, życzliwego domu. Te, które nie zostaną przygarnięte, pozostają u nas dożywotnio. Przypadków takich jest na szczęście niewiele. Usypiane są jedynie zwierzęta nieuleczalne chore i ślepe mioty. Suki poddawane są sterylizacji w celu zapobieżenia niekontrolowanemu, często bezmyślnemu rozmnażaniu.
Opinie:

Zachęcamy do dodania swojej opinii, aby pomóc innym w wyborze właściwej placówki dla swojego pupila.

Autor:
E-mail:
Opinia:
Kod z obrazka:   

Publikowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników tej strony. Właściciel serwisu www.KotyPsy.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Dźwięki kota
Ogólnopolski Katalog Schronisk dla zwierząt

Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Kot niekiedy okazuje uczucie przynosząc właścicielowi zabitą zdobycz. Jednak niektóre koty robią to, gdyż uważają swoich właścicieli za nieudolnych łowców (niczym kocięta), których należy karmić i nauczyć polować. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
Atak na Mount Kurtkonest
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
17 użytkowników online