Szukaj schroniska
Miasto:
Region:
Logowanie
Konińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Adres:
ul. Gajowa 7a
Konin
wielkopolskie

Kontakt:
Tel: 0-63 243-80-38
Faks: 0-63 243-80-38
strona www
* Podana lokalizacja jest tylko orientacyjna, szczególnie w przypadku mniejszych miejscowości
Powiększ mapę  powiększ mapę
Opis:

Konińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt powstało w 1997 roku. Nie tak łatwo było przekonać ówczesnych Zarządców naszego Miasta o konieczności funkcjonowania takiego obiektu. Było wielu zwolenników, ale znacznie więcej przeciwników. „Świeżo upieczona” Ustawa o Ochronie Zwierząt pomogła w walce z tymi, którzy niekoniecznie byli zwolennikami takiego miejsca. Powstało 20 boksów – bardzo skromnych, na pomieszczenia magazynowo – biurowo – weterynaryjne przekazano stary i rozpadający się barak. Zgodnie z obietnicami Władz Miasta Konina w grudniu 2003 roku został oddany do użytku nowy budynek z zapleczem administracyjno – weterynaryjnym.

Przez Schronisko „przewinęły” się setki psiaków i kociaków, które człowiek bezmyślnie potraktował jak niepotrzebny przedmiot. Każdemu zwierzakowi staramy się zapewnić nowy, bezpieczny dom, dobrych ludzi, spokojne i beztroskie życie. Dofinansowanie na prowadzenie Schroniska przewidziane jest na 60 stworzonek, a jest ich cztery razy tyle! Nigdy się jednak nie załamujemy! Cieszymy się z tego, co robimy i mamy świadomość, że nasza praca ma sens, bez względu na to, w jak trudnych warunkach przychodzi nam często pracować! Bardzo dużą pomocą są dzieci i młodzież. Ich poświęcenie jest bardzo, bardzo duże – bez nich trudno byłoby zapewnić naszym zwierzakom tyle radości i miłości.
Opinie:

Zachęcamy do dodania swojej opinii, aby pomóc innym w wyborze właściwej placówki dla swojego pupila.

Autor:
E-mail:
Opinia:
Kod z obrazka:   

Publikowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników tej strony. Właściciel serwisu www.KotyPsy.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Dźwięki kota
Ogólnopolski Katalog Schronisk dla zwierząt

Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Większość białych kotów o niebieskich oczach jest głucha. Białe koty, u których tylko jedno oko jest niebieskie, są głuche na ucho znajdujące się po stronie niebieskiego oka. Przypadłość ta nie dotyczy kotów o oczach zielonych lub pomarańczowych. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
prawie jak ying i yang
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
21 użytkowników online